Remont łazienki a odpływ liniowy w bloku

Remont łazienki a odpływ liniowy w bloku

Remont łazienki to dla większości naszych Klientów ogromna inwestycja. Nic w tym dziwengo, gdyż mimo swoich często niewielkich rozmiarów (w porównaniu z całkowitym metrażem mieszkania) łazienka pochłania dużą część budżetu poświęconego na prace remontowe.

Jeśli chodzi o trendy w aranżacji łazienek, czy stosowanych w nich systemów lub armatur, wszystko zależy tak naprawdę od pragnień oraz potrzeb inwestorów, czyli Klientów. I tak oto podczas remontu warszawskiego mieszkania w projekcie uwzględniony został prysznic typu walk in z odpływem liniowym w bloku.

Co to jest odpływ liniowy?

Odpływ liniowy to element armatury hydraulicznej, mającej na celu grawitacyjny odbiór wody w łazience i odprowadzenie jej przez syfon do rury kanalizacyjnej. Dzięki montażowi odpływu liniowego, prysznic nie wymaga instalacji brodzika, co umożliwia stworzenie nowoczesnego prysznica bez tradycyjnej kabiny typu walk in.

Kiedy jest możliwe wykonanie odpływu liniowego w bloku?

Odpływ liniowy, aby działał prawidłowo wymaga spełnienia odpowiednich warunków. W przypadku budowy domu jego instalację w łazience rozmyśla się już przy etapie projektowania, gdyż odpływ liniowy działa grawitacyjnie. Oznacza to, że podłoga w łazience musi mieć odpowiedni spadek, by cała woda była zbierana przez odpływ. Ponadto dużą uwagę należy również zwrócić na ułożenie syfonu i właściwe nachylenie oraz umiejscoweienie kanalizacji. Jeśli, któryś z warunków nie zostanie odpowiednio spełniony, każdy dłuższy, chociaż niekiedy nawet i ten krótki prysznic, zakończy się całą zalaną łazienką.

O ile w przypadku budowy domu, czy innego lokalu możemy uwzględnić odpływ liniowy, o tyle w bloku łazienka często nie jest przystosowana na tego typu systemy. W większych łazienkach w bloku oczywiście wykonanie odpowiedniego nachylenia podłogi nie jest dla naszej ekipy problemem, jednak niekiedy położenie pionów kanalizacyjnych i poprowadzenie instalacji hydraulicznej w taki sposób, aby odpływ liniowy działał poprawnie, może stworzyć pewne, czasem kosztowne problemy.

Czy nasza firma remontowa zawsze wykonuje życzenia Klienta?

Zdarza się tak, że Klient przychodzi do nas z gotowym projektem remontu łazienki i oczekuje jego wykonania w 100%. I nic w tym dziwnego, wkońcu remont dla wielu z nas oznacza spełnienie marzeń o idealnym mieszkaniu... Jednakże duża część inwestorów, a nawet wynajętych przez nich projektantów wnętrz, nie zawsze widzi pewne bariery, z którymi nasza ekipa remontowa spotyka się na co dzień. Wykonanie odpływu liniowego w niektórych mieszkaniach w bloku jest czasem wręcz niewykonalne, a w znacznej części mocno podwyższa koszty remontu łazienki. Nasza ekipa remontowa po wstępnych oględzinach mieszkania jest w stanie określić, czy wykonanie odpływu liniowego w łazience w bloku jest możliwe, a jeśli uzna zadanie za niewykonalne lub będzie ono zbyt drogie dla inwestora, zaproponuje inne rozwiązanie.

Zachęcamy również do skorzystania z pomocy naszej zaufanej projektantki wnętrz, która napewno pomoże spełnić marzenia o idealnej łazience i nie tylko!


<< POWRÓT

Poczytaj więcej